Een fietstocht vanaf de Adriatische Zee door het park van de Alta Murgia en langs wereldberoemde UNESCO sites van Puglia en Basilicata. Je fietsvakantie begint in de havenstad Trani met zijn prachtige kathedraal, en je bezoekt het immense Castel del Monte. Je fietst over glooiende heuvels en overnacht in de oude Sassi wijk van Matera. Middels de prachtige Itria vallei fiets je naar Alberobello, bekend vanwege haar vele trulli.
Prijzen 2025 | Prijzen zijn per persoon |
7 nachten o.b.v. Logies Ontbijt | € 1.055,- |
Toeslag eenpersoonskamer | € 290,- |
Deluxe Tour: 7 x overnachting in luxere accommodaties | € 1.325,- |
Toeslag eenpersoonskamer DeLuxe Tour | € 380,- |
Huur hybride fiets | € 130,- |
Huur elektrische fiets | € 230,- |
Wij werken in Puglia Basilicata samen met een lokale organisatie die deze fietsvakantie ook uitvoert. Bij hulp of problemen onderweg kun je in eerste instantie wenden tot deze organisatie en daarnaast ook tot Onderweegs in Italië. In samenwerking met onze partner streven wij naar kwalitatief goede accommodaties en tevens mooie fietsroutes.
De fietsvakantie Puglia Basilicata UNESCO kan iedere dag worden gestart. Reisperiode van 1 maart t/m 30 juni en van 1 september t/m 31 oktober. In juli en augustus is liggen de prijzen voor deze reis circa 15 – 25 % hoger t.o.v. de standaard prijzen. Deze maanden behoren niet tot de reguliere reisperiode wegens de mogelijk hoge temperaturen.
Tijdens deze fietsvakantie in Puglia Basilicata huur je een fiets van onze lokale partner in Matera. Je kunt hier kiezen uit de maten small, medium en large. Zoals voor alle tochten geldt ook hier dat je simpele reparaties zoals het plakken of het verwisselen van een band zelf kunt oplossen. Daarnaast kun je voor professionele assistentie bellen met onze lokale partner in Matera, waarvan je het telefoonnummer meekrijgt. Wanneer het een eigen fiets betreft kunnen er aan deze hulp kosten verbonden zijn.
Een helm kan op aanvraag worden gehuurd à € 10,00 per stuk. Een telefoonhouder is ook op aanvraag te huur (kosteloos).
Graag aangeven bij het invullen van het boekingsformulier.
Basisprijs: € 130,- per 6 dagen.
Verlenging: € 20,- per fiets/per dag.
Basisprijs: € 230,- per 6 dagen.
Verlenging: € 40,- per fiets/per dag.
Basisprijs: € 230,- per 6 dagen.
Verlenging: € 40,- per fiets/per dag.
Basisprijs: € 230,- per 6 dagen.
Verlenging: € 40,- per fiets/per dag.
Basisprijs: € 230,- per 6 dagen.
Verlenging: € 40,- per fiets/per dag.
De huurfietsen die je via Onderweegs in Italië huurt zijn niet verzekerd tegen schade en/of diefstal. Ook een eigen reisverzekering voorziet vaak niet in de dekking van de huurfietsen. Je bent persoonlijk aansprakelijk voor diefstal en/of beschadigd gehuurd materiaal.
Wij adviseren om de huurfietsen via Onderweegs in Italië te verzekeren à € 1,77 per fiets, per dag. Daarnaast gelden eenmalige poliskosten à € 3,50. Er wordt dan een reisverzekering afgesloten inclusief basisdekking + extra dekkingen voor bagage en extra sportuitrusting. De fiets is dan tot € 2.500,- gedekt. Er geldt een eigen risico van € 100,-. Wij werken samen met a.s.r. verzekeringen.
Deze reisverzekering t.b.v. de huurfietsen is eenvoudig toe te voegen in het boekingsformulier.
Lees meer over het niveau van onze fietsvakanties in Italië.
Afstand Utrecht – Trani: 1883 km.
Afstand Brussel – Trani: 1750 km.
Via de Adriatische kust: volg de autobaan A14 richting Bari.
Informatie op www.google.nl/maps
Wij raden je aan om in Bari je auto te parkeren. Zie ook: www.parcheggi.it.
Vervolgens met de trein naar Trani. Duur treinreis circa 35 minuten. De stad Trani zelf heeft namelijk minder goede parkeermogelijkheden.
Wanneer je per trein naar Trani afreist kun je op onderstaande pagina’s meer informatie vinden over de actuele reistijden:
www.nsinternational.nl
www.bahn.de
www.trenitalia.it
Er vertrekt ongeveer om de drie kwartier een bus – lijn 16 – vanaf luchthaven Bari naar Bari Stazione Centrale (centraal station). Duur circa 30 minuten. Kosten: ca. € 5,- p.p. Zie ook; www.autoservizitempesta.it/orari.php.
Je kunt ook met de trein van luchthaven Bari naar Bari centraal, duur circa 20 minuten. Zie ook; www.ferrovienordbarese.it/times.
Vanaf Bari centraal neem je vervolgens de trein naar Trani. Duur circa 40 minuten. Zie ook; www.trenitalia.com.
Voor de terugreis neem je in Ostuni eerst de trein naar Bari centraal. Duur circa 50 minuten. Zie ook; www.trenitalia.com. Vanaf Bari centraal neem je daarna de bus of trein naar luchthaven Bari (zie bovenstaande reisinformatie).
Indien je vliegt vanaf luchthaven Brindisi neem je in Ostuni de trein naar Brindisi centraal. Duur circa 20 minuten. Zie ook; www.trenitalia.com.
Vanaf Brindisi centraal neem je daarna de bus naar luchthaven Brindisi. Duur circa 15 minuten. Zie ook; www.stpbrindisi.it.
We hadden een prima fietsvakantie met helaas één totaal verregende dag, maar dat hoort er bij!
Afwisselende en originele accommodaties. Goede fietsen en goede routes met bezoek aan mooie plaatsen.
Enige verbeterpunt: bij de fietsen kregen we een fietstas die net een maat te klein was. Dat was wat onhandig met regenpakken, droge kleren, eten en drinken e.d.
Maar verder was alles goed hoor! We hebben genoten. Een experiment was het reizen met de trein naar Zuid-Italië en terug. Dat is relatief goed verlopen, ondanks alle problemen (inclusief openbaar vervoer) met overstromingen in Noord-Italië.
We hebben alleen foto’s van onze iPhone, die zijn minder geschikt voor de website e.d.
Met vriendelijke groet,
Anton
Hoi Laurens,
De fietsvakantie via jullie geregeld is uitsteken bevallen! Het is een heerlijke combi om te fietsen en Unesco sites te bezoeken. Trani, Castel del Monte en Matera (2dg) vonden we geweldig. Alberobello bijzonder maar wel vrij hoog “Valkenburg” gehalte. Het fietsen door de olijfboomgaarden over de kleine wegen was prachtig.
Tot zover,
Groet Jos