Proef de unieke sfeer van dit schilderachtige wijnlandschap. Je wandelt langs de vele wijngaarden van enkele beste wijnen van Italië: de beroemde Barolo, maar ook haar ‘kleine broertje’ de fantastische Barbaresco. Overnachten op locaties met prachtige uitzichten. Geniet ook van de historische plaatsen Bra en Alba.
| Prijzen 2025 | Prijzen zijn per persoon |
| 7 nachten o.b.v. 2 x Half Pension, 5 x Logies Ontbijt | € 895,- |
| Toeslag eenpersoonskamer | € 245,- |
Deze wandelvakantie in Piemonte kan iedere dag worden gestart in de periode van 1 maart t/m 15 juli en van 1 september t/m 31 oktober. In juli en augustus kan het erg warm zijn. De beste periode voor deze reis is maart, april, mei, juni, september en oktober.
Niet van toepassing.
Tijdens deze vakantie door het Barolo gebied wandel je door een heuvellandschap met zo nu en dan pittige hellingen, langs wijngaarden en door bossen. Voor deze wandeltocht dien je te beschikken over een goede wandelconditie.
Let op: hoge temperaturen maken wandeltochten zwaarder qua niveau.
| korte route | lange route | |||||
|---|---|---|---|---|---|---|
| afstand | hoogtemeters stijgen | hoogtemeters dalen | afstand | hoogtemeters stijgen | hoogtemeters dalen | |
| Dag 2 | 16 km | 280 meter | 365 meter | 20 km | 430 meter | 455 meter |
| Dag 3 | 16 km | 340 meter | 430 meter | |||
| Dag 4 | 15 km | 510 meter | 280 meter | |||
| Dag 5 | 16 km | 610 meter | 490 meter | |||
| Dag 6 | 19 km | 590 meter | 650 meter | |||
| Dag 7 | 16 km | 400 meter | 570 meter | |||
Lees meer over het niveau van onze wandelvakanties in Italië.
Afstand Utrecht – Bra: 1200 km
Afstand Brussel – Bra: 1100 km
Informatie op www.google.nl/maps
www.nsinternational.nl
www.bahn.de
www.trenitalia.it
René Dool van Europa Express regelt compleet verzorgde treinreizen naar Italië: www.europa-express.nl
Informatie over het reizen van en naar de luchthaven kun je vinden op: www.aeroportoditorino.it/en/tomove/parking-transport/by-bus
Vanaf de luchthaven Turijn (Caselle) vertrekt er regelmatig een bus naar het centrale treinstation Torino Porta Susa. Reisduur circa 40 minuten. Vervolgens neem je de trein naar Bra. Duur 54 minuten. Actuele treininformatie kun je vinden op: www.trenitalia.it
We hebben weer een fantastische vakantie gehad met jullie! Echt heerlijk gewandeld en de adresjes waar we onderweg verbleven waren zonder uitzondering super.
Wat ik wel leuk vond is dat we dit keer niet alleen maar door de natuur liepen, maar vaker ook af een toe door een dorpje kwamen waar we een kopje koffie konden drinken of iets konden eten. Dat was wel gezellig. Hoewel we vorige keer ook ontzettend genoten hebben, hoor, ook van de lekkere lunchpakketten die we toen meekregen. De Ride with GPS werkte uitstekend. Ik geloof niet dat we ergens de verkeerde weg genomen hebben, hoogstens een heel klein stukje. De accu van mijn telefoon was aan het eind van de wandeling wel helemaal leeg. Ik zag pas bij thuiskomst dat ik mijn wifi en dataroaming beter had kunnen uitzetten, misschien had dat gescheeld.
We hadden ook de routebeschrijving op papier mee. Dat was soms wel verwarrend, want die week soms af van de GPS-route. Dan wilde mijn vrouw de ene kant op en ik een andere kant (op routes die elkaar uiteindelijk wel weer kruisten). Onze indruk was dat de route op papier meestal wel net iets leuker was. En echt een probleem was het niet: op de GPS zie je makkelijk waar je bent en waar je de papieren route weer oppikt.
Met dank voor weer een heerlijke wandelweek. We zijn echt erg enthousiast over jullie reizen en hebben Onderweegs al bij heel wat vrienden en kennissen aanbevolen. Ook omdat we onderweg ook alleen maar reizigers tegenkomen die vol lof zijn.
Beste Dyonne,
Wij hebben genoten van de prachtige wandelingen in Piemonte. De beschrijvingen van de routes waren over het algemeen behoorlijk accuraat, maar op sommige punten hebben wij toch even moeten zoeken en/of de gps erbij moeten pakken omdat ons niet precies duidelijk was hoe de route liep.
De locaties waren allemaal prima. Heel verschillend, maar allemaal echt fijn met heel aardige gastheren/vrouw. Na jullie mail over de gescheiden bedden is dat door iedereen prima opgelost.
Al met al een prima vakantie met prachtige routes. Een aanrader.
Met vriendelijke groet,
Hettie en Anyta
Beste Dyonne,
Hierbij mijn reactie op mijn wandelreis door de Piemonte. Alles was erg goed georganiseerd. De overnachtingslocaties vond ik allemaal prima. Vooral de overnachtingsadressen in Bra en Treiso waren qua locatie erg mooi. De agriturismo in Monteu Roero bood erg lekker eten en gezelligheid, evenals de B&B in Alba (zeer aardige eigenaar) en de B&B in Rodello (ook een zeer vriendelijke eigenaar).
Ik heb het niet zo getroffen met het weer en waarschijnlijk was ik erg vroeg in het seizoen. Daardoor zat ik 2x alleen in de overnachtingsplek en was het wandelen tussen de wijnvelden nogal zwaar. Die paden zijn van klei en gaan steil omhoog. Dit was nu een grote blubber bende. Maar goed, daar kunnen jullie weinig aan doen.
Ik ben voor het eerst alleen op reis gegaan en met de routebeschrijving was dat nogal eens lastig. Dan twijfel je soms, moet ik nu al hier naar rechts of over 100 meter? Maar meestal werd het gaande weg wel weer duidelijk. Wel fijn dat de routebeschrijving zo uitgebreid was, met de app kon ik wat minder overweg. Ik kon wel zien waar ik ongeveer was op basis van de geschreven routebeschrijving, maar de app gaf dit zelf niet aan.
De taxichauffeur gaf ook vanuit zichzelf al een tijd aan via de app en was ook netjes op tijd.
Alles bij elkaar was het voor mij een zeer geslaagde vakantie. Heel veel dank daarvoor.
Nathalie
Dag Dyonne,
Wij hebben genoten van onze wandelvakantie.
Omdat het zo warm was, hebben we bij drie etappes voor de korte versie gekozen, dag 1 met de bus, dag 3 hebben we Barbaresco overgeslagen en dag 6 zijn we in Verduno geëindigd. Vooral vanaf dag 3 waren we erg blij dat we onze stokken hadden meegenomen. We hadden een rustdag in Alba en hebben daar een dag lekker rondgeslenterd, het was op zaterdag en marktdag: erg leuk. We zijn zeer tevreden over de locaties en de gastvrije ontvangsten. De twee diners die waren inbegrepen, waren erg lekker. Het was fijn dat we in de meeste logies om 8.00 konden ontbijten, zodat we vroeg op stap konden. De taxichauffeur nam op de 5e dag wandelen zelf al contact met ons op, een erg aardige man.