Ook bij deze fietsvakantie Zuid West Sardinië – 12 dagen zijn GPX tracks beschikbaar.
Prijzen 2023 | Prijzen zijn per persoon |
11 nachten o.b.v. Logies Ontbijt met start op zaterdag | € 1.675,- |
Toeslag bij start op overige dagen | € 60,- |
Toeslag hoogseizoen (bij aankomst in de periode van 1 juli t/m 1 sept.) | € 500,- |
Toeslag eenpersoonskamer | € 450,- |
Huurfiets | € 200,- |
Elektrische fiets | € 350,- |
Wij werken in Sardinië samen met een lokale organisatie die deze fietsvakantie uitvoert. Bij hulp of problemen onderweg kun je wenden tot deze organisatie of tot Onderweegs in Italië.
programma
Dag 1
Begin van de fietsvakantie Zuid West Sardinië – 12 dagen
Aankomst op de luchthaven van Alghero. Wij kunnen een transfer voor je verzorgen of je reist op eigen gelegenheid af naar het beginadres in Alghero. Vervolgens kun je een verfrissende duik nemen in het zwembad van deze villa en genieten van het prachtige uitzicht op zee. Ook ligt het gezellige centrum van Alghero op loopafstand. Kortom een heerlijk begin van de fietsvakantie.
Dag 2
Rondrit Capo Caccia, 57 km
De dag begint met een bezoek aan de oude vestingwerken en het aantrekkelijke historische centrum van Alghero. Een prachtige Aragonese stad waar bovendien het Catalaanse dialect nog steeds wordt gesproken. Je fietst daarna in westelijke richting, naar de Capo Caccia, een imposante rots met uitzicht over zee. In dit natuurpark kun je tevens de Grotta di Nettuno bezoeken. Je fietst vervolgens door het vlakke land bedekt met wijngaarden en olijfbomen terug naar Alghero. Hier worden onder andere wereldberoemde oliën en wijnen geproduceerd.
Dag 3
Alghero – Bosa, 45 of 52 km
Vandaag heb je de keuze om tijdens het eerste deel van de route langs de kust of door het hoge binnenland te fietsen. Geniet op deze dag in het bijzonder van de prachtige uitzichten op de zee. Je maakt onder andere kennis met de roze, rode en grijze kliffen van Cape Marargiu. Je overnacht ten slotte in Bosa, ook wel Citta del Sole genoemd. Dit middeleeuwse stadje wordt gedomineerd door het kasteel van Malaspina en staat ook bekend om zijn fijne borduurwerk en goud filigraan werken.
In Bosa overnacht je in een hotel met comfortabele kamers. Deze zijn ingericht met warme kleuren en in art nouveau stijl met mooie oude fresco’s.
Dag 4
Bosa – Santu Lussurgiu, 51 of 53 km
Deze tocht leid je eerst door het binnenland. Je fietst door de plaatsjes Flussio en Tinnura waar, zoals in lang vervlogen tijden, de vrouwen nog steeds hun rieten manden weven. Geniet van de kleurrijke muurschilderingen die je in de dorpjes tegenkomt. Na Sagama heb je bovendien de keuze om een bezoek te brengen aan de verfrissende bronnen van San Leonardo, een perfecte plek om even op krachten te komen. Eindig de dag uiteindelijk met een rustige schilderachtige weg die leidt naar het dorp Santulussurgiu, beroemd om de beste paardenzadels van Sardinië.
Overnachting in het centrum van Santu Lussurgiu, in een groot patriciërshuis naar Spaans ontwerp.
Dag 5
Santu Lussurgiu – Cabras, 41 of 66 km
Tijdens de route van vandaag volg je allereerst een panoramische afdaling naar de vlakke kustvlakten van de Sinis wetlands. Vervolgens fiets je door verstilde dorpjes met oude kerkjes. De lange fietstocht brengt je daarnaast langs de kolonies van de roze flamingo’s. Tot slot bereik je één van de mooiste plekjes van het eiland: het witte kwarts strand van Is Arutas.
Je overnacht vandaag in een 4-sterren charme hotel.
Dag 6
Cabras – Arborea, 38 of 68 km
Vandaag kun je eerst kiezen voor een rondrit over het schiereiland Sinis. Deze brengt je naar fascinerende zoutmeren waar je kolonies van roze flamingo’s zult zien. Je bezoekt onder andere één van de mooiste plekjes van het eiland: het witte kwarts strand van Is Arutas maar ook de Fenicische ruïnes van Tharros. Daarna fiets je door het middeleeuwse historische centrum van Oristano. Uiteindelijk arriveer je in Arborea.
Hier overnacht je in een 4-sterren hotel. Ook hier kun je genieten van een buitenzwembad en ontspannende spa met onder andere een sauna.
Dag 7
Arborea – Arbus, 46 of 54 km
Je fietst door de natuurlijke schoonheid van de Costa Verde, één van de meest woeste landschappen op het eiland. Vervolgens richting het strand van Piscinas met zand duinen van bovendien meer dan 50 meter hoog – de hoogste in Europa. Ook zijn de verlaten mijnstadjes onderweg erg indrukkend om te zien. Je waant zich in een surrealistische film.
Ten slotte kom je aan bij een familiair agriturismo, met zwembad. Hier kun je ’s avonds tevens genieten van de excellente lokale keuken waar op traditionele Sardijnse manier wordt gekookt.
Dag 8
Arbus – Portoscuso, 63 km
Deze tocht brengt je terug in het oude mijnverleden van Sardinië. Je passeert eerst de fascinerende verlaten mijnen van Ingortosu en Planusartu, en fietst daarna door het gebied van de Costa Verde. Verder richting het gouden strand van Portixeddu en daarnaast de bijzondere Pan di Zucchero klif. Bewonder ook de oude erts wasserij van Nebida: genesteld in de verschillende kleuren van de Middellandse Zee. Na een mooie afdaling naar Fontanamare, bereik je later het stadje Gonnesa. Tot slot fiets je door naar Portoscuso waar je zult verblijven.
Overnachting in een hotel op loopafstand van het strand en centrum. Bovendien ook een buitenzwembad en wellness aanwezig. De kamer heeft uitzicht op zee.
Dag 9
Portoscuso – Calasetta, 25 km
Vergeet ’s ochtends je zwemkleding niet mee te nemen voor de vele strandjes onderweg. Vanuit Portoscuso neem je alleereerst de veerboot naar Carloforte, waar de lokale bevolking in het bijzonder nog steeds vist op de rode tonijn. Op dit eiland fiets je vervolgens een rondrit, waarbij je het natuurlijke monument Le Colonne bezoekt maar ook het ernaast gelegen La Bobba strand. Daarna reis je per boot verder naar het eiland Sant’Antioco. Hier kom je aan in het mooie havenstadje Calasetta. De fietstocht leid je langs de kust uiteindelijk naar het volgende overnachtingsadres.
Het hotel ligt prachtig landelijk gelegen en ook op loopafstand van de indrukwekkende kustlijn met hoge rotsen. Je kunt een duik nemen in het buitenzwembad en ’s avonds bovendien genieten van een diner in het eigen restaurant.
Dag 10
Calasetta – Porto Pino, 49 km
Vandaag fiets je door de weidse velden van het Sant’Antioco, groen in de lente en goudgeel in de zomer. Na eerst een bezoek te hebben gebracht aan de gelijknamige stad, fiets je verder naar het vaste land. In het oude Tratalias Vecchia breng je vervolgens een bezoek aan het heiligdom van Pisa, één van de belangrijkste monumenten uit de Sardijnse Romaanse periode. Geniet daarna van de rust van de glooiende vlakten in de streek Sulcis. Hier vind je bovendien de oudste sporen van menselijke aanwezigheid welke dateren uit het Mesolithicum (9000 v.Chr.).
Tot slot kom je bij het hotel, gelegen bij de Golf van Palmas. Geniet van een duik in het mooie buitenzwembad of in de kristalheldere zee.
Dag 11
Porto Pino – Pula, 62 km
Deze laatste tocht voert je langs de prachtige Costa del Sud met onder andere haar glanzende witte stranden, ongerepte natuur en indrukwekkende kliffen. Je kunt hier de Cape Malfatano met zijn 16e eeuwse toren en Cape Spartivento bewonderen. Daarna fiets je richting Nora waar je de oude Fenicische nederzetting bezoekt. Tot slot fiets je richting Pula waar je ook overnacht.
Je overnacht aan de rand van Pula, op 2 kilometer van het centrum. Geniet ook op de laatste dag van de heerlijke Spa en wellness die het hotel hier aanbiedt.
Dag 12
Einde van de fietsvakantie Zuid West Sardinië – 12 dagen
Vandaag is de laatste dag van de fietsvakantie. Na het ontbijt eindigt het arrangement. Wanneer je nog vragen hebt over deze fietsreis neem dan gerust contact met ons op.
reisinformatie
De fietsvakantie Zuid West Sardinië – 12 dagen kan gedurende het hele jaar op zaterdag worden gestart. Bij aankomst op de overige dagen betaal je een toeslag van € 60,- per persoon. Gedurende het hoogseizoen (bij aankomst in de periode van 1 juli t/m 1 september 2023) geldt er tevens een toeslag van € 500,- per persoon.
Inbegrepen |
|
Niet inbegrepen |
|
Bijzonderheden |
|
kaart
niveau
Niveau fietsvakantie Zuid West Sardinië – 12 dagen
Tijdens de fietsvakantie Zuid West Sardinië – 12 dagen fiets je door een heuvellandschap met korte, zo nu en dan pittige hellingen. Voor deze tocht dien je tevens te beschikken over klimervaring en een goede fietsconditie.
route | |||
---|---|---|---|
afstand in km | hoogtemeters | Niveau | |
Dag 2 | 57 | 422 | 2 |
Dag 3 | 45 of 52 | 915 of 1016 | 2,5 – 3 |
Dag 4 | 51 of 53 | 1019 of 1118 | 3 |
Dag 5 | 41 of 66 | 121 of 257 | 1 |
Dag 6 | 32 of 69 | 185 of 240 | 1 |
Dag 7 | 48 of 58 | 555 of 945 | 2,5 |
Dag 8 | 63 | 839 | 2,5 |
Dag 9 | 25 | 196 | 1 |
Dag 10 | 49 | 213 | 1 |
Dag 11 | 62 | 595 | 2,5 |
Lees meer over het niveau van onze fietsvakanties in Italië.
vervoersopties
Vliegtuig
Rechtstreekse vluchten naar Alghero (AHO), vanaf o.a.:
- Brussel Airport (BRU), www.easyjet.com
- Brussel Charleroi (CRL), www.ryanair.com
Rechtstreekse vluchten naar Cagliari (CAG), vanaf o.a.:
- Amsterdam (AMS), www.klm.com en www.easyjet.com
- Dusseldorf International (DUS), www.eurowings.com
- Dusseldorf Weeze (NRN), www.ryanair.com
- Brussel Airport (BRU), www.easyjet.com
- Brussel Charleroi (CRL), www.ryanair.com
Van Pula naar luchthaven Cagliari
Vanaf Pula kun je een transfer nemen naar luchthaven Cagliari. De kosten hiervan zijn € 50,- per persoon, bij minimaal 2 personen.
Openbaar vervoer
Van Pula neem je eerst de ARST bus naar het centrum van Cagliari. Deze rijdt meerdere malen per dag. Duur circa 50 minuten. Actuele bustijden: www.arstspa.info/129.pdf
Vanaf Cagliari centrum neem je vervolgens de trein naar luchthaven Cagliari. Er rijdt elk uur een trein. Duur circa 8 tot 10 minuten. Actuele treintijden: www.trenitalia.com
Van Pula naar luchthaven Alghero
Eerst naar het centrum van Cagliari middels taxi of openbaar vervoer (zie hierboven).
Optie 1: Shuttle bus Cagliari – luchthaven Alghero. Deze stopt onderweg tevens in Oristano. Vertrek vanaf de Piazza Matteotti, tegenover het station en het ARST gebouw. Actuele bustijden: www.aeroportodialghero.it
Optie 2: middels trein en bus. Je neemt de trein van Cagliari naar Sassari. Duur circa 2.50 tot 3.30 uur. Actuele treintijden: www.trenitalia.com
Vevolgens neem je de ARST bus van Sassari naar Alghero Airport, lijn 760 (rijdt circa 9 keer per dag). Duur circa 30 minuten. Actuele bustijden: www.arst.sardegna.it
huurfietsen
Tijdens de fietsvakantie Zuid West Sardinië – 12 dagen huur je een trekking fiets van onze lokale fietsverhuurder. De trekking fiets is van goede kwaliteit, is voorzien van anti lek banden en heeft 27 versnellingen (Shimano Deore/Alivio).
Tevens kun je kiezen voor een elektrische fiets, zie derde afbeelding.
Elke huurfiets is voorzien van een achtertas, kilometerteller, telefoonhouder en bidon. Per twee fietsen ontvang je een combinatieslot en een reparatiesetje. Een helm kun je erbij huren voor € 15,-. Zoals voor alle tochten geld ook hier dat je simpele reparaties zoals het plakken of het verwisselen van een band zelf kunt oplossen. Voor professionele hulp kun je bellen met de fietsenverhuurder op Sardinië, waarvan je het telefoonnummer meekrijgt. Aan deze hulp zijn kosten verbonden die voor je eigen rekening zijn, indien het je eigen fiets betreft. In het geval dat je een fiets huurt, biedt de fietsverhuurder je in uiterste noodzaak deskundige hulp.
Basisprijs: € 200,- per trekkingfiets/per 10 dagen. Verlenging: € 20,- per fiets/per dag.
Basisprijs € 350,- per elektrische fiets/per 10 dagen. Verlenging: € 35,- per elektrische fiets/per dag.
De huurfietsen die je via Onderweegs in Italië huurt zijn niet verzekerd tegen schade en/of diefstal. Ook een eigen reisverzekering voorziet vaak niet in de dekking van de huurfietsen. Je bent persoonlijk aansprakelijk voor diefstal en/of beschadigd gehuurd materiaal.
Wij adviseren om de huurfietsen via Onderweegs in Italië te verzekeren à € 1,77 per fiets, per dag. Daarnaast gelden eenmalige poliskosten à € 3,50. Er wordt dan een reisverzekering afgesloten inclusief basisdekking + extra dekkingen voor bagage en extra sportuitrusting. De fiets is dan tot € 2.500,- gedekt. Er geldt een eigen risico van € 100,-. Wij werken samen met a.s.r. verzekeringen.
Deze reisverzekering t.b.v. de huurfietsen is eenvoudig toe te voegen in het boekingsformulier.
reiservaringen
Onderstaande reiservaringen zijn van de ‘basic’ tour op Sardinië. De overnachtingsadressen voor deze fietsreis zijn in 2020 vernieuwd.
Fietsvakantie Zuid West Sardinië 12 dagen – 27-05-2017 tot en met 07-06-2017
‘Het was een hele mooie tocht, afwisselend kust en binnenland, langs de historische en landschappelijke hoogtepunten van de westkust. Er was ook duidelijk moeite gedaan om drukke wegen te vermijden. De begeleiding door de Italiaanse reisorganisatie was ook goed, een technisch probleem met mijn e-bike werd door hen vóór vertrek opgelost.
‘Kortom: een prachtige, zware tocht op een heel bijzonder eiland. We zijn daarna met de auto het binnenland in gegaan, en hebben genoten van het schitterende berglandschap. Hele goede wegen, maar voor ons niet te fietsen. Een aanrader is een verblijf in een simpele agriturismo hoog in de bergen, ook een geweldige ervaring.’
Gerrit en Marijke