Fietsvakantie vanuit standplaats in het Park van de Mincio. Vanuit het agriturismo maak je boeiende rondritten, waarbij je veelal fietst over landelijke wegen en fietspaden. Fietsen door de glooiende Moreense heuvels van Mantova. Onderweg kom je langs historische plaatsjes, oude kastelen en romaanse kerken. Tevens breng je tijdens deze fietsvakantie een bezoek aan de cultuursteden Verona en de UNESCO stad Mantova.
Prijzen 2025 | Prijzen zijn per persoon |
7 nachten o.b.v. 7 x Logies Ontbijt | € 575,- |
Toeslag eenpersoonskamer | € 200,- |
Toeslag 6 x Half Pension (zondag uitgezonderd) | € 165,- |
Huurfiets | € 90,- |
Elektrische fiets | € 195,- |
De fietsvakantie standplaats Volta Mantovana kan iedere dag worden gestart in de periode van 1 maart t/m 31 oktober.
Tijdens de fietsvakantie Volta Mantovana wordt er een lichtgewicht hybride fiets van een lokale fietsverhuurder gehuurd. De hybride fiets wordt gebracht en opgehaald door de verhuurder. De geleverde fiets kan afwijken van de foto qua merk / type.
Basisprijs: € 90,- per fiets/per 6 fietsdagen. Verlenging: € 20,- per fiets/per dag.
Inclusief:
Tijdens deze reis wordt er een elektrische fiets van een lokale fietsverhuurder gehuurd. De elektrische fiets wordt gebracht en opgehaald door de verhuurder. De geleverde elektrische fiets kan afwijken van de foto qua merk / type.
Basisprijs: € 195,- per fiets/per 6 fietsdagen. Verlenging: € 35,- per fiets/per dag.
Inclusief:
De huurfietsen die je via Onderweegs in Italië huurt zijn niet verzekerd tegen schade en/of diefstal. Ook een eigen reisverzekering voorziet vaak niet in de dekking van de huurfietsen. Je bent persoonlijk aansprakelijk voor diefstal en/of beschadigd gehuurd materiaal.
Wij adviseren om de huurfietsen via Onderweegs in Italië te verzekeren à € 1,77 per fiets, per dag. Daarnaast gelden eenmalige poliskosten à € 3,50. Er wordt dan een reisverzekering afgesloten inclusief basisdekking + extra dekkingen voor bagage en extra sportuitrusting. De fiets is dan tot € 2.500,- gedekt. Er geldt een eigen risico van € 100,-. Wij werken samen met a.s.r. verzekeringen.
Deze reisverzekering t.b.v. de huurfietsen is eenvoudig toe te voegen in het boekingsformulier.
Tijdens de fietsvakantie standplaats Volta Mantovana fiets je door een heuvellandschap. Met zo nu en dan korte hellingen. De fietsroute naar Mantova is overwegend vlak.
Lees meer over het niveau van onze fietsvakanties in Italië.
Afstand Utrecht – Volta Mantovana: 1167 km
Afstand Brussel – Volta Mantovana: 1044 km
Informatie op www.google.nl/maps
www.nsinternational.nl
www.bahn.de
www.trenitalia.it
Vanaf het treinstation Peschiera del Garda, (het dichtstbijzijnde treinstation) kunnen wij een transfer voor je verzorgen (zie ‘informatie’).
Vanaf luchthaven Verona kunnen wij een transfer voor je verzorgen (zie ‘informatie’).
Ook is het mogelijk om per shuttlebus van de luchthaven naar het centraal station van Verona, Porta Nuova, te reizen. Deze shuttle vertrekt iedere dag om 05.30, 06.30 en hierna iedere 20 minuten tot 23.30 uur. Reisduur circa 15 minuten. De opstapplaats voor de shuttlebus kun je vinden op: https://www.aeroportoverona.it/en/pianta-aerostazione_t17.
Vanaf het centraal station van Verona, Porta Nuova, reis je in circa 15 minuten naar het dichtstbijzijnde treinstation Peschiera Del Garda. Actuele treininformatie kun je vinden op: www.trenitalia.com.
Vanaf het treinstation Peschiera del Garda kunnen wij een transfer voor je verzorgen (zie ‘informatie’).
Wij hebben een hele mooie fietsvakantie gehad in Italie. De B&B, eenvoudig maar zeer proper en zeer vriendelijke ontvangst, de fietsritten waren via gps zeer goed en zonder probleem te rijden, hele mooie tochten van 60 tot 70 km gedaan.
Rit naar Mantova was zeer mooi langs het water en een mooie stad om te bezoeken. Rit naar Desenzano was meer heuvelachtige langs wijngebied en landbouwgebied, Desenzano is zeer toeristisch stadje aan he Gardameer. Peschiera del Garda is een prachtig havenstadje waar we een bootje hebben gehuurd om te varen op het meer, zalig rit naar Custoza is de meest heuvelige rit maar je komt langs Borghetto en Lazise, 2 stadjes dat je zeker eens moet gaan bezoeken. Verona bezocht met de wagen wegens gans de dag veel regen maar wel mooie stad met veel oude prachtige gebouwen
Wij hebben alvast genoten van de zonnige fietsritten en de mooie uitzichten, fietsvakantie in Italië met Onderweegs is voor herhaling vatbaar.
Dankjewel!
Groetjes
Dirk en Petra
Beste team Onderweegs,
Wij hebben er een heel mooie fietsvakantie opzitten in Lombardije! Alles was prima geregeld, de fietsen (Gazelle) waren in goede staat, de agriturismo was voorzien van alle comfort en de service van het personeel was heel vriendelijk. Wij hadden wel problemen om via OsmAnd app de route te volgen, daarom hebben we de papieren routebeschrijving gevolgd die trouwens goed opgesteld en gedetailleerd was. Ondanks enkele warme dagen hebben we iedere dag gefietst en genoten van de mooie ritten!
Bedankt voor de mooie vakantie 🙂
Groetjes,
Chris en Herman
Hallo Dyonne,
We hebben genoten van onze fietsvakantie in en rond Volta Mantovana, met prachtige routes door schitterende omgevingen. We kregen een duidelijke kaart met de routes, en het laden van de GPX-bestanden in de aanbevolen app ging ook gemakkelijk. Al met al was het een uitstekende fietsvakantie en zeker voor herhaling vatbaar!
Groeten,
Michel en Annita
Beste Dyonne,
We hebben een super week gehad. De accommodatie is top. Het eten, de ligging, het personeel, alles was prima in orde. De kamer met airco en ontbijt was voortreffelijk.
De fietstochten – vooral langs de rivier de Mincio – waren prachtig en rustig. De tochten waren voor ons op een gewone fiets niet te stijl. Prima te doen. Goede fietsen. Wel hadden we af en toe met de navigatie via OsmAndMaps de routes niet helemaal goed kunnen volgen. Vaak gaf het systeem aan: route leeg! Geen idee wat dat was, want we konden gewoon de route volgen. Ook gaf de route vaak aan dat we deze verkeerd om reden, dus het pijltje naar beneden i.p.v. naar boven. Mogelijk hebben wij zelf wat fout gedaan, maar we zijn op de juiste plaatsen van bestemming gekomen. Vorig jaar waren we in Veneto wat ook heel mooi was. Maar deze routes bij Volta Mantovana zijn wat vlakker, minder hoogteverschil.
Hierbij nog wat foto’s! Wij hebben genoten!
Hartelijke groet,
René en Joke
Hallo Team Onderweegs,
We hebben genoten van onze fietsvakantie in Volta Mantovana. Prachtige routes, voor ons als oudjes 😉 met “gewone” fietsen wel soms afzien. Bij Maurizio was het goed toeven. Gezellig en men deed uiterste best het ons naar de zin te maken. Wat goed gelukt is. Wij hadden geen halfpension geboekt wat achteraf een aanrader was geweest.
Vriendelijke groet Jenny en Toos
Beste Dyonne,
We hebben een fijne vakantie gehad. Het weer was goed, de Agriturismo was prima. De routes waren mooi en goed beschreven.
Met vriendelijke groet,
Judith
Beste medewerkers Onderweegs
De Fietsvakantie Volta Mantovana was onze eerste kennismaking met Onderweegs. Wij hadden een heel goede week. De locatie, de transfers, de routebeschrijving + GPS (via Komoot), de huurfietsen: alles zeer goed geregeld en perfect in orde. Wij zijn alleen maar positief en komen zeker weer bij jullie terug.
Met vriendelijke groet,
Gerard en Geertje
Beste Laurens,
Onze complimenten; wij hebben net één van de beste vakanties gehad in Lombardije. Het liep vlekkeloos. Wij hebben geboft met het weer; 23 april gearriveerd in Verona, stromende regen en maar 6 graden op de thermometer, brr! Maar de dagen erna was het prima weer en hebben wij alle routes kunnen maken volgens schema. Jullie hebben alles erg goed geregeld. De E-Bikes waren heel goed, al had mijn fiets geen ringslot wat jammer was, maar wel een kettingslot. De papieren routes waren duidelijk te volgen en ze lieten het beste van de streek ervaren en vaak proeven, zonder zorg. Erg slim om de kilometerteller vaak op nul te zetten, zo hadden wij niet door hoeveel wij hadden gefietst.
Accommodatie en maaltijden waren lekker, voordelig en prima verzorgt; Maurizio, Marisa en Jenny waren erg vriendelijk en behulpzaam. Kortom; Onderweegs in Italië is een echte aanrader. Ik heb een paar van onze foto’s als bijlage.
Tips:
C’Era una Volta is een erg goed restaurant. Wij hebben geboft met een regionale wijn festival (25 t/m 28 April) en op de 26ste had een 4 gangen menu, met regionale wijnen bij elke gerecht, ook kwaliteit en waarde voor het geld.
Cereare: Caffe Castello: onzettend lekkere Spritz en hapje, voordelig geprijsd; erg vriendelijk eigenaar.
Castellaro Lagusello: kwamen wij tegen een soort streek jaarmarkt (26 April) veel lokale hapjes en wijnen te proeven; schilderachtig dorp.
Met vriendelijke groeten,
Sue en Jonathan
Beste Dyonne.
We hebben écht genoten van de fietsvakantie in het mooie Lombardije. Werkelijk alles was goed: het prima hotel, het eten in hotel en de routes die we hebben gefietst. Erg vriendelijk ontvangen door Mauricio. Wij (eind 50 en begin 60) kregen uitstekende hybride fietsen zonder accu (hadden we om gevraagd). Het landschap is enigszins heuvelachtig en dus moesten we af en toe op de pedalen staan. De ene route is vlakker dan de ander en dat is ook aangegeven op de papieren versie van de route.
Wij fietsten met de papieren routebeschrijving en dat ging uitstekend. En als je het GPX bestand alleen gebruikt bij twijfel, dan kun je niet fout rijden. De omgeving is gewoon prachtig: druivenvelden, cipressen, oude kerkjes, kleine en grote plaatsen, een prachtige rivier waar je langs fietst richting Mantova. We hebben slechts twee keer ‘s avonds gegeven bij de pizzeria op een paar honderd meter van het hotel en de rest dus bij Mauricio. Altijd keus uit een drie gangen menu en elke keer was het weer zeer smakelijk. En bij het eten wijn uit de omgeving of gewoon lekker een biertje, met of zonder alcohol.
We hebben één rustdag genomen en hebben in Desenzano genoten van een vliegshow van de Tricolore en later die middag naar Saló, met z’n prachtige boulevard langs het meer. Kortom, een echt vakantiegevoel. Én wat niet onvermeld mag blijven is natuurlijk dat heerlijke zwembad met voldoende ligplaatsen, zowel in de zon als in de schaduw. Heerlijk om te zwemmen na een in- en ontspannende fietsrit. En het weer werkte natuurlijk ook mee: gewoon iedere dag wolkenloos.
Kortom: alles prima geregeld. We hebben genoten.
Groeten van Conny en Rene
Beste Dyonne,
We hebben een heerlijke week in Italië gehad en super fijn gefietst met de routes en de powerbank die ik had aangeschaft. Het appartement was fijn en de agriturismo weer een fijne plek om te verblijven. De gastvrijheid van Mauricio en zijn team en het heerlijke eten waren weer top! De laatste paar dagen was het wel erg warm (30-32 graden) maar dan konden we kiezen voor een kortere route. Al met al een heerlijke week gehad.
Met vriendelijke groet,
Tonnie en Roeland
Hallo team Onderweegs,
Wij hebben een fantastische vakantie gehad in het agriturismo in Volta Mantovana. Wat een heerlijk oord. Bij de fietsroutes ging het soms minder goed. We verdwaalden regelmatig. De punten waar we vaak fout gingen starten vaak na de rustpunten. Toe we de app niet meer gebruikten en alleen de papieren route beschrijvingen ging het steeds goed. Het zal wel aan ons liggen. Zelfs als we verdwaalden bleven we door mooie straten en dorpen rijden.
Clariet
Hallo Dyonne,
We hebben genoten van onze vakantie. Het verblijf was prima, vooral door gastvrouw Jennifer die goed Engels sprak en ervoor zorgde dat alles op rolletjes liep. Schone kamer, badkamer, airco. Ontbijt prima, avondeten vrij simpel.
De fietsen die jullie voor ons gehuurd hadden waren heel goed. De routes waren, zoals we hadden verwacht, niet spectaculair, maar wel elke dag een leuke plaats/stad. De eerst route die we reden, Peschiera, was hier en daar gebarricadeerd door omgevallen bomen. We waren 2 dagen na het noodweer gearriveerd in Volta Mantovana en hebben dus veel van de schade gezien aan bomen, gebouwen, auto’s, maisvelden etc.
De map met de beschrijving van de routes en de te downloaden bestanden waren goed voor elkaar. Mijn man had de bestanden op een Garmin gezet. Dat werkte goed. We hebben alle (lange) routes gefietst. Voor ons was het fijn om vanuit één standplaats de routes te fietsen. Dan hoef je niet per se elke dag te fietsen, mocht je een dag geen zin hebben.
Ik denk dat dit wel zo ongeveer is wat ik wil delen. Jullie bedankt voor de perfecte organisatie.
Hartelijke groet,
Dicky
Beste Dyonne,
Prima vakantie gehad. Eerste nacht forse hagelregen en deuken in de auto, maar dat kan gebeuren. De B&B was netjes, elke dag opgeruimd en schone handdoeken en de mensen waren aardig. Het eten prima. Ook leuke medelanders ontmoet.
Volgend jaar toch weer van adres naar adres denk ik. Meer afwisseling en avontuur.
Verder alles goed geregeld.
Ik zal enkele foto’s toevoegen.
De eerste 3 van Palazzo Ducale in Mantova.
Groet,
Pauline
Hoi,
Het was een fijne vakantie, de locatie was prima, fijne mensen. Vooral Maurizio is een markante man, “Prego” met een weids gebaar was één van zijn typerende uitspraken. Leuk.
De hitte was wel een spelbreker bij het fietsen, we hebben een 4-tal korte ritje gemaakt vanwege de hitte of dreigend onweer. We hebben denk ik zo’n 60 km totaal gemaakt. Desondanks hebben we met autoritjes naar steden het weer omzeild en een heel fijne tijd gehad. Prachtige omgeving. Bedankt voor de prettige voorbereiding en informatie.
Met vriendelijke groet,
Jerôme
Beste Laurens
Wij vertrekken vandaag uit Italië. Het was een goede vakantie. We kijken zeer tevreden terug.
Tops: heel goede accommodatie, goede keuze tochten.
Tips: instructies tochten kunnen nog wat intuïtiever en gebruik software/km teller wat duidelijker.
Maar overall 8.5 score op 10.
Groet Marcel en Sonja
Beste mensen van Onderweegs,
Wij hebben een fantastische fietsvakantie gehad in standplaats Volta Mantovana. Om te beginnen de accommodatie voldoet prima. We hadden half pension geboekt.
Het eten was gewoon goed te noemen. Mauricio en zijn crew regelen het.
En dan het fietsen. Wat een mooie routes zijn er uitgezet. De in de map opgenomen routebeschrijving in combinatie met het gebruik van de app van Komoot maken dat je gewoonweg niet verkeerd kunt fietsen. Bij terugkomst een heerlijke duik in het zwembad. Wat een genieten, ook in combinatie met het mooie weer. Ondanks dat de temperatuur dik boven de 30 graden aangaf heb je er tijdens het fietsen geen last van.
Een van de hoogtepunten is een bezoek aan Borghetto, een plaatje. Het idyllische plaatsje maakt een betoverende indruk. Absoluut een must do. Zo zijn er op elke route prachtige gebouwen te vinden en is er overal prachtige bloemenpracht.
Al met al kunnen we deze vakantie aanbevelen aan liefhebbers van toerfietsen en Italië.
Hartelijk dank voor deze onvergetelijke vakantie.
Bert en Eva
Beste mensen van Team onderweegs, wij hebben inmiddels Lombardije verlaten en zijn nu aan het bergwandelen in Zuid Tirol.
Onze ervaringen? Wij kunnen kort zijn. Wij hebben elke dag genoten van de mooie fietsroutes. Alles klopte. Vooral lekker dat het veelal autoluwe routes zijn. Fietsers zie je er niet veel. De Italianen kijken ons meewarig aan als wij weer op het heetst van de dag met een glimlach op de fiets stappen.
Wij waren iets minder tevreden over de Osmad app, wij hebben de 6 routes via de Komoot app gebruikt. Dat ging perfect en foutloos.
In onze fietsweek waren de temperaturen 30+. Maar voor het fietsen met een e-bike is dat geen probleem. De rijwind is heerlijk. We hebben diverse door jullie geadviseerde restaurantjes bezocht. Allemaal prima. En dan het onderkomen, het agriturismo. Wat een heerlijke plek op het platteland Gemoedelijk, kleinschalig, prima kamers en een heerlijk zwembad. Gezien de hitte hadden wij s avonds geen zin meer om een restaurant te zoeken, maar bleven we ‘thuis’ eten. En dat was perfect, heerlijk onder een overkapping in de buitenlucht. Lekkere menu’s, niks op aan te merken. De vrouw van de eigenaar kookt erg lekker. En een aparte schuur voor stallen van de e-bikes, met oplaadmogelijkheden.
Wellicht tot volgend jaar.
Hartelijke groet,
Wob en Ellie
Hoi Laurens en collega’s,
Wij hebben onze fiets vakantie helaas achter de rug. Genieten nog een paar dagen aan het Gardameer en rijden dan weer naar huis.
Onze tocht rond Volta Mantovana was erg mooi en we kijken er met veel plezier op terug. De routes die jullie uitgezet hebben zijn erg mooi en geven en goed beeld van dit deel van Italië. Vooral het contrast tussen de zeer toeristische plaatsen en het erg rustige achterland is groot. De plaatsen aan het Gardameer zijn druk maar erg mooi, maar als je een stukje van het Gardameer af rijdt is het rustig en kan je genieten van de Oleanders, jasmijn wijngaarden en de mooie dorpjes.
Wij willen jullie dan ook bedanken voor een mooie reis. Maar vooral jullie klant benadering. Zonder problemen hebben we onze geplande vakantie in Emilia-Romagna kunnen om boeken i.v.m. met water overlast. Voor jullie geen probleem.
Wij zijn dan ook zeer tevreden met jullie uiterst klantvriendelijke benadering.
We kijken nu al uit naar een volgende fietsvakantie!
Groet,
Andy, Ineke, Gertie en Herman
Beste Onderweegs,
Wij hebben weer super sportief genoten van onze fietsvakantie in Volta Mantovana. Het was onze 2e keer dat we logeerden in het agriturismo, zalig om daar te verblijven. Hieronder een foto van het Castellero Lagusello in Monzambano. Onze drinkbussen vullen aan de lokale voorzieningen.
Tot volgend jaar!
Rose-Marie & Ray
Hallo Team Onderweegs,
Wij hebben heerlijk gefietst en genoten van het agriturismo. Alles was prima! Hoop dat we voor een volgende fietsvakantie weer iets bij jullie kunnen vinden.
Groetjes,
Huub en Hetty
We zijn in Italië geweest van 14 t/m 21 mei Volta Mantovana, we hebben genoten van de omgeving en hotel, alleen zat het weer ons niet mee. Daardoor maar 3 van de 6 dagen gefietst, maar wie weet gaan we een keer terug voor de andere 3 te fietsen.
Groetjes, Hans en Ans
Beste Onderweegs,
Wij hebben zeer genoten van de trip. Het agriturismo was uitstekend en we hebben daar iedere avond gegeten. De routes waren prima aangegeven en uitgezet en ook afwisselend.
Met vriendelijke groeten
Nelly en Johan
Dag Dana,
Wij zijn 20 september vertrokken naar Volta Mantovana met een overnachting in Kempten. De achtste keer met Laurens Onderweegs onderweg!
We werden fijn ontvangen en onze standplaats was dik voor elkaar. Een mooi zwembad , maar dat vonden we toch een beetje te koud. De volgende dag op de fiets , genieten van de mooie routes. Het weer was prima en we hebben volop genoten. In Desenzano zijn we met de veerboot over gestoken naar Srimione (een aanrader). We hebben de korte versie van de rondtoer Verona gedaan met treinreis naar Peschiera en dat ging prima. Koop een kaartje in de automaat, bij de service balie sta je anders uren in de rij. Zoals al die andere keren was alles dik voor elkaar en de routes duidelijk.
Laurens en team bedankt voor weer een mooie vakantie met Onderweegs in Italië!
Saluti,
Jos en Ali
Beste mensen van team Onderweegs.
Wij hebben het uitstekend naar ons zin gehad in Volta Mantova. Vanuit 1 locatie 6 dagen een fietstocht maken gaf een mooi beeld van de omgeving. Wij hadden natuurlijk geluk met elke dag een blauwe lucht. De mensen van het agriturismo waren heel vriendelijk en het eten was goed.
Met vriendelijke groet,
Ella en Johan
Goedemorgen Lara, Laurens en Dennis,
Mijn vrouw en ik respectievelijk 66 jaar en ik 68 jaar oud hebben genoten van de routes rond de rivier de Mincio c.q. Volta Mantovana. De uitgezette routes vonden wij echt prachtig. Wat vonden wij er mooi aan; de stadjes, het landschap, agricultuur de afwisseling in het algemeen. Beetje stijgen en dalen en die hellingen, gelukkig kunnen we dat nog steeds aan op onze niet elektrische ondersteunende fietsen. Een hele belangrijke factor was ook het weer. Rond de 24 tot 26 graden, zonnig en slechts 1x wat regen.
Historisch gezien trouwens ook een zeer interessant gebied. Podesta’s (Condottieri) enzovoort.
Wat betreft het verblijf; kamer, zwembad en eten waren prima. Wij vinden trouwens snel alles goed maar de eetzaal en entourage buiten kon beter. Personeel was trouwens zeer dienstbaar.
Met vriendelijke groeten,
Ineke en Martin
Wij hebben een heerlijke fietsvakantie gehad in Noord Italië, standplaats Volta Mantovana. Vanuit een kleinschalige agriturismo gerund door zeer gastvrije Italianen hebben we 6 fietstochten gemaakt van 60-70 km per dag. Ook eind oktober kan het weer hier nog verrassend mooi zijn! De fietstochten zijn afwisselend, langs boerderijen in vlak landschap en door de wijnhellingen met pittige klimmetjes. Prachtige herfsttinten, pompoenen in overvloed (ook bij het diner!), en Halloween poppen in de fruitbomen. Prachtige authentieke stadjes, Monzambano is onze favoriet. Ook de ommuurde stadskern van Lazise aan het Gardameer was een aangename verrassing, met nog maar weinig toeristen in deze periode. Onderweg nog gestopt voor oude kerkjes met fresco’s, zoals de Chiesa della Madonnina.
De routebeschrijvingen zijn werkelijk perfect. In combinatie met de fietscomputer kun je niet meer fout rijden. De passie van de organisatie voor fietsen en voor Italië spat er van af! We verheugen ons al op de volgende keer.
Ad en Monique
Beste Laurens, Dennis en Lara,
Wij kijken met heel veel plezier terug op onze eerste ervaring met Onderweegs in Italië. Met een fanatieke fietser in het gezin zochten we dit jaar naar een combinatie van een sportieve en relaxte vakantie waarbij we veel van het gebied rondom Volta Mantovana zouden zien. Ook onze jongste dochter wilde graag mee. In verband met gezondheidsklachten heb ik bij Dennis kort voor vertrek nog een e-bike in plaats van een gewone trekking fiets voor haar kunnen regelen, wat helemaal geen probleem was. De voorpret begon toen we de reisbescheiden thuis ontvingen, dat keurig verzorgd was en voorzien van uitgebreide informatie. De routes waren heel specifiek beschreven met daarbij allerlei tips voor bezienswaardigheden en leuke eet- en drinkgelegenheden.
Het agriturismo was een uitstekende verblijfplaats met vriendelijk personeel, waarbij we iedere dag genoten hebben van een uitgebreid ontbijt en een heerlijk driegangendiner. Na de fietstochten konden we afkoelen in het zwembad. De kamer werd iedere ochtend schoongemaakt en voorzien van nieuwe handdoeken. Op de eerste fietsdag werden onze fietsen zelfs gepoetst!
We begonnen met de rondrit Cavriana, veelal langs maisvelden en uitzicht op het Gardameer. Dit was een goede eerste dag met vooral vlakke fietspaden om aan het warme weer en de fietsen te kunnen wennen. Onderweg zijn we even bij fietsenmaker Sergio gestopt vanwege een probleempje met de versnelling van een van de fietsen. In de routebeschrijving wordt namelijk aangegeven wanneer je langs een betrouwbare fietsenmaker rijdt. Sergio heeft dit direct verholpen en de (kleine) kosten mochten we declareren bij Onderweegs.
Op de tweede dag kozen we voor rondrit Desenzano. Wat een verrassend andere route dan de dag ervoor! Prachtige heuvels met druivenranken en mooie uitzichten. Waar we wel iets harder voor moesten werken om de heuveltjes te beklimmen!
De fietstocht naar Mantova was een prachtige rit met een verrassend mooi landschap langs de rivier de Mincio. De tocht bracht ons over kleine houten bruggetjes en grote bruggen met een zee aan prachtige lelies! Eenmaal in Mantova aangekomen was het kasteel San Giorgio indrukwekkend. Het oude Piazza Sordello was een uitstekende plek voor een Italiaanse lunch.
Tijdens de rondrit naar Custoza hebben we wel wat meer schakelwerk gehad vanwege de vele klimmetjes. Als beloning kregen we hier wel erg mooie uitzichten voor terug. Met een bezoekje aan Borghetto (absolute aanrader!) hebben we ook van deze dag erg genoten.
Op onze laatste fietsdag hebben we gekozen voor Peschiera, waar we genoten hebben van de gezelligheid rondom het Gardameer.
Voor ons was de fietsvakantie via Onderweegs absoluut voor herhaling vatbaar. Ook zonder echte fietservaring waren de tochten (met af en toe even flink klimmen) goed te doen. Enige conditie is wel gewenst en een potje Sudocrème voor de zadelpijn is een aanrader . Het volgen van de routes is gemakkelijk door de duidelijke beschrijvingen en bracht ons naar de mooiste plekjes van het gebied rondom Volta Mantovana. We hebben voornamelijk over fietspaden gefietst en soms over wegen waar ook auto’s reden. Echter hebben wij ons op alle wegen heel veilig gevoeld. Bij iets drukkere wegen of kruispunten werd dit netjes aangegeven in de routebeschrijving. We hebben een keer of drie een paar honderd meter moeten lopen over een grindpad (wat overigens heel netjes stond vermeld in de routebeschrijving), maar dit was geen probleem. Het bracht ons namelijk naar hele mooie plekjes die we met de auto nooit hadden gevonden.
Al met al raden wij als gezin de fietsvakantie Volta Mantovana zeker aan en vonden we het gewoon jammer om de fiets op de laatste dag definitief in de schuur van het agriturismo te moeten zetten!
Met vriendelijke groet,
Frank, Angelique en Laura
Beste Laurens, Dennis en Lara,
Afgelopen september hebben wij twee fietsvakanties gehouden via Onderweegs in Italië. Het was de eerste keer dat we dat via Onderweegs in Italië hebben gedaan. Eerst een week de standplaats fietsvakantie in Volta Mantovana en vervolgens de rondreis door de Veneto.
In Volta Mantovana werden we gastvrij ontvangen door de eigenaar. Helaas is ons Italiaans niet zodanig, dat we ook echt ‘het goede gesprek’ met hem konden voeren, maar dat deed aan zijn gastvrijheid niets af. Het agriturismo is eenvoudig, maar met voldoende (kast)ruimte in de kamer, uitstekende bedden en schoon. Wij waren met onze eigen fietsen en ook daar was een prima plek voor. Wij hadden gekozen voor de optie half pension en dat betekende elke avond een lekkere, eerlijke Italiaanse maaltijd op het overdekte terras, waar het heerlijk toeven was. Kortom een hele goede uitvalsbasis om de omgeving verder te verkennen.
En dat hebben we gedaan! Wat een prachtige fietstochten heeft Laurens uitgezet. We hebben alle tochten gefietst behalve de tocht naar Verona. Wij waren al eerder in Verona geweest, dus in plaats daarvan zijn we nog een extra dagje naar Mantova gegaan om dit stadje nog wat beter te leren kennen. En dat was zeer de moeite waard.
De verschillende fietstochten waren heel afwisselend. Soms door landbouwgebied, dan weer langs de rivier, dan weer wat meer heuvelachtig en altijd weer die kleine leuke authentieke Italiaanse dorpjes. De plaatsen aan het Gardameer waren zeer de moeite waard met hun historische kern. Nog volop levendig met wel toeristen, maar niet meer zo overvol als in de maanden juli en augustus. Ook de cultuur en geschiedenis van deze streek komt in de fietstochten goed aan bod. Waarbij uiteraard zelf de keuze gemaakt kan worden hoeveel tijd je daar aan wilt besteden.
De fietstochten zijn uitstekend beschreven, zowel de route op papier als de gps track kloppen tot op de meter. Een feestje om zo te kunnen fietsen. De dag afstanden waren voor ons als niet elektrische fietsers ook prima te doen. Er was voldoende tijd voor alle bezienswaardigheden en de nodige verzorging van de inwendige mens onderweg.
Kortom wij hebben zeer genoten van dit alles.
Heel veel dank voor de organisatie van een prachtige vakantie en graag tot een volgende keer.
Emile en Ingrid